سفری تجربه‌گرا و متفاوت به سرزمین سکاها و راه ابریشم به سبک گلمپینگ

مرداد ۱۴۰۰


[block id=”done”]تاریخ سفر

از 21 تا 29 مرداد 1400 (7 روز و 8 شب)


برنامه سفر

روز پنجشنبه 21 مرداد ماه، 12 آگوست ساعت 09:30 با پرواز ترکیش سفر را شروع می‌کنیم.
حدود 6 ساعت توقف در فرودگاه بزرگ استانبول خواهیم داشت.
ساعت 18:00 به سمت قرقیزستان پرواز میکنیم و بامداد جمعه به بیشکک خواهیم رسید و راهی هتل می‌شویم.

جمعه را به خرید سیم کارت و تبدیل پول و گشت در خیابان و کافه‌های شهر می‌گذرانیم، با مردم مهربان قرقیز هم‌صحبت می‌شویم، سری به بازار اُش می‌زنیم و غذاهای خوشمزه سنتی را مزه می‌کنیم.

شنبه صبح بعد از صبحانه راهی شرق کشور و یکی از بزرگترین دریاچه‌های کوهستانی دنیا Issyk kul می‌شویم. در راه از بقایای راه ابریشم دیدن میکنیم، ظهر به جنوب دریاچه در روستای Tamga می‌رسیم و در اکولوژ کنار دریاچه مستقر می‌شویم.

یکشنبه صبح را در طبیعت فوق‌العاده‌ی ” بارسکن” تفریحگاه یوری گاگارین خواهیم بود، دورهمی با مردم محلی، آشنایی با فرهنگ شکار توسط عقاب طلایی برنامه این روز است. بعدازظهر در ساحل دریاچه استراحت خواهیم کرد.

دوشنبه صبح راهی مرکز کشور و دریاچه ی زیبای song kul میشیم. اقامت در حاشیه ی دریاچه در یورت ( چادر های محلی مجهز) خواهد بود.

سه شنبه با اسب -جزء جدا نشدنی فرهنگ مردم این سرزمین- به گشت و گذار در طبیعت رویایی منطقه، دشت‌ها و تپه‌های اطراف دریاچه خواهیم رفت.

چهارشنبه روز استراحت و آرامش در فضای کمپ است. چند ساعتی هم مهمان چادر عشایر خواهیم بود و در کنارشان گپ و گفت خواهیم کرد و از فرآورده‌های لبنی شیر اسب امتحان می‌کنیم.

پنجشنبه راهی پایتخت می‌شویم . انجام تست کرونا و گشت در مرکز خرید و بازار صنایع دستی برنامه روز آخر سفر است.

بازگشت ساعت 10:10 صبح جمعه 29 مرداد ماه، 20 آگوست به سمت ایران که بعد از توقف 6 ساعته در فرودگاه استانبول، ساعت 23:50 دقیقه به تهران خواهیم رسید.

خدمات سفر

ملاحظات سفر

[block id=”done”]