سفری تجربه‌گرا به بازمانده‌های فنیقی‌ها و رومی‌ها

تعطیلات خرداد 1401

[block id=”done”]تاریخ سفر

از 6 تا 15 خرداد (27 می تا 5 ژوئن)

8 شب و 9 روز

ماجراهای سفر تونس

روز جمعه ساعت 05:15 صبح با پرواز ترکیش سفر به مقصد تونس را شروع می‌کنیم.

عصر به تونس می‌رسیم و راهی هتل می‌شویم .مثل همیشه اولین کار تبدیل پول و خرید سیم‌کارت است.

صبح راهی مدینه می‌شویم تا اولین دیدار با این سرزمین تاریخی را داشته باشیم. در این سفر با گشت و پیاده‌روی، در لایه‌های تاریخ، مردم و فرهنگ تونسی‌ها غرق خواهیم شدیم. خیابان حبیب بورقیه را قدم می‌زنیم و در کنار دروازه باب‌البحر چای نعناع می‌نوشیم.

قطعا مسجد زیتون و بازار شهر تونس را از دست نخواهیم داد. قطعا بیش از یک بار به محله‌ی سیدی بوسعیده سر خواهیم زد و ساعت‌ها در میان خانه‌های سفید آبی آنجا وقت می‌گذرانیم.

یک روز را به گشت در آثار امپراتوری کارتاژها می‌گذرانیم و به زمان رم باستان پرت می‌شویم. چه قصه‌هایی از حمامات انطونیوس بشنویم و تصور کنیم آن روزگار و این حمام و استخر را.

به شهر حمامت می‌رویم و چند روزی در این تفریحگاه ساحلی اروپایی‌ها، کنار دریای مدیترانه خواهیم بود. اساس این سفر را بر بداهه‌گردی و آهسته رفتن و دیدن و تعامل با آدمها گذاشتم تا از لحظه لحظه سفر لذت ببریم. قیروان، ال جم، سوسه، المنستیر… تمام شهرهایی است که دیدن آنها را از دست نخواهیم داد.

در پایان سفر شنبه 14 خراد بعدازظهر هتل را تحویل داده و راهی فرودگاه می‌شویم و صبح روز یکشنبه 15 خرداد با کوله باری از قصه های این سفر به خانه می رسیم.

ملاحظات سفر تونس

[block id=”done”]