سفر به جزیره زنگبار، تانزانیا – تعطیلات نوروز ۱۴۰۱

تور نوروزی تانزانیا و زنگبار، نوروز ۱۴۰۱. سافاری در طبیعت، بازدید از مزارع قهوه، ادویه و کاکائو، تفریحات آبی،‌ بازدید از شهر آروشا و پارک ملی گرونگرو و اقوام ماسایی

سفری تجربه گرا به نگین شرق آفریقا

تانزانیا ، جزیره زنگبار

تعطیلات نوروز ۱۴۰۱

ظرفیت این سفر تکمیل شده است !

تاریخ سفر

بخش اول سفر 26 اسفند تا 6 فروردین (8 روز و 7 شب)

برنامه کامل 26 اسفند تا 9 فروردین (11 روز و 10 شب)

توجه

برنامه سفر در دو بخش اجرا خواهد شد. بخش اول جزیره زنگبار و در بخش دوم راهی یکی از زیباترین مناطق آفریقا خواهیم شد و تجربه سافاری در حیات وحش بی نظیر آنجا را خواهیم داشت. امکان شرکت در بخش اول جدا یا هر دو برنامه هست.

برنامه سفر

روز 1: حرکت پنجشنبه بعدازظهر به سمت دوحه خواهد بود. بعد از توقف چند ساعته در فرودگاه قطر راهی کشور تانزانیا خواهیم شد. و صبح روز بعد به جزیره زنگبار می رسیم.

روز 2: ابتدا برای خرید سیم کارت و تبدیل پول اقدام خواهیم کرد. بعد از استراحتی در هتل ،بعدازظهر برای تماشای غروب زیبای اقیانوس و گشتی در بازار غذاهای خیابانی راهی ساحل می شویم

روز 3: بعد از صرف صبحانه در هتل ، راهی کوچه پس کوچه های تاریخ خواهیم شد. خانه های سفید مرجانی و قدیمی که رنگ و بوی خوش عطری از اجداد شیرازی ما دارد که برای تجارت ادویه در گذاشته مهاجرت کردند و مانگار شدند. و گاهی در اسکله شهر قدیم زنگبار نشانی از طعم تلخ دوران بردگی و زندان های سیاه آن دوران را خواهیم یافت.

روز 4: این جزیره یکی از مهمترین نقاط آفریقا برای تولید و تجارت ادویه است. این روز را به بازدید از مزرعه ادویه اختصاص می‌دهیم. قدم زدن در بین بوته‌ها و درختان قهوه، کاکائو ، دارچین، وانیل… مسلما در خاطر و شامه ما برای همیشه ثبت خواهد شد. با قایق به جزیره زندان می‌رویم و به سراغ لاک‌پشت های غول پیکر جزیره خواهیم رفت و از این سالمندان دوست داشتنی دیدن می‌کنیم.

روز 5: در این روز از جنگل های مانگرو دیدن می‌کنیم. همراه دلفین‌های اقیانوس شیرجه ای در آب می‌زنیم و در کنارشان شنا می‌کنیم.

روز 6: از هتل و شهر سنگی قدیمی خداحافظی می‌کنیم و راهی سمت دیگر جزیره و سواحل رویایی می‌شویم. در ریزورت زیبای ساحلی اقامت خواهیم کرد.

روز 7: این روز را به شنا و قدم زدن در ساحل، و استراحت در ماسه‌های سفید جزیره اختصاص می‌دهیم.

روز 8: در این روز هم استراحت و تفریحات آبی و صرف ناهار در یکی از معروف ترین رستوران های آفریقا برنامه گروه ما خواهد بود.

روز 9: جمعه ظهر به سمت فرودگاه حرکت می کنیم و گروه اول راهی ایران می شوند و بامداد شنبه به تهران می رسند.

بخش دوم سفر

در ادامه بخش دوم سفر با پرواز داخلی راهی شهر آروشا خواهیم شد و در هتل اقامت می‌کنیم.

روز 10: صبح زود منطقه حفاظت‌شده ملی گرونگرو می‌شویم، و تمام روز را در طبیعت وحش زیبای این آتشفشان پیر می‌گذرانیم. شب در اکولوژی در طبیعت اقامت می‌کنیم.

روز 11: در این روز سری به اقوام ماسایی می زنیم و گوشه ای از آداب و رسوم آنها را مشاهده می کنیم و به اقامتگاه برمیگردیم.

روز 12: حرکت به سمت شهر و فرودگاه. بعدازظهر پرواز به سمت ایران. بامداد سه شنبه 9 فروردین به تهران می‌رسیم.

خدمات سفر

  • اقامت در هتل و ریزورت های 4 ستاره جزیره زنگبار
  • تمام تفریحات و برنامه‌های جانبی
  • ماشین در اختیار
  • بیمه مسافرتی
  • لیدر همراه در تمامی طول سفر
  • پرواز داخلی برای بخش دوم سفر
  • دو روز سافاری با ماشین های 4*4 فول برد همراه وعده‌های غذایی

با من تماس بگیرید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *