سفر به بام جهان “پامیر” – تیر ۱۴۰۱

تور سفر خارجی ۷ روزه به قرقیزستان. بازدید از بیشکک، بازار اش، اقامت گلمپینگ در جوار دریاچه ایسیک کول و دریاچه سونگ کول، منطقه تفریحی یوری گاگارین و آشنایی با فرهنگ مردم | 

سفری تجربه‌گرا به تاجیکستان ، ولایت بدخشان و ازبکستان

تیر ۱۴۰۱


ظرفیت این سفر تکمیل شده است !



تاریخ سفر

از 8 تا 21 تیر 1401 (12 روز و 13 شب)

قبل از بستن کوله‌بار سفر بخوانید

باور دارم که اصل اساسی سفر به چالش کشیدن خودمان، بهتر و بیشتر دیدن و تجربه کردن است و ارزش واقعی سفر برای من صرفا جابجایی گروه از این شهر به آن شهر و اقامت در هتل و ریزورت نیست. از این رو سعی می کنم هدف اصلی سفرها تجربه‌گرایی باشد.
برای همسفر شدن با ما باید روحیه ای ماجراجو و سازگار با شرایط مختلف داشته باشید تا بتوانید لذت بیشتری ببرید و قصه ها و خاطراتی فراموش نشدنی در این سفرها ثبت کنید.


ماجرای سفر

روز چهارشنبه 8 تیر ماه، ساعت 07:30 با پرواز ترکیش سفر را شروع می‌کنیم.
حدود 10 ساعت توقف در فرودگاه بزرگ استانبول خواهیم داشت و نهایتا ساعت 03:00 بامداد به دوشنبه پایتخت تاجیکستان می رسیم. به هتل محل اقامت می رویم تا با استراحتی کوتاه آماده یک سفر پر ماجرا شویم.

روز پنجشنبه را به کارهای مقدماتی مثل تبدیل پول و خرید سیم کارت و گشت در این شهر اختصاص دادیم و روز جمعه با ماشین های آفرودی راهی منطقه پامیر خواهیم شد. تمام طول روز در راه هستیم و از زیبایی های این مسیر کوهستانی در مرز تاجیکستان و افغانستان لذت خواهیم برد. شب اول را در شهر خاروغ مرکز ولایت بدخشان اقامت و استراحت می کنیم . و روزهای شنبه و یکشنبه در روستاها و طبیعت منطقه گشت و اقامت خواهیم داشت و با همکلامی مردم آنجا حس بی نظیر سفر به دوران پیشین ایران زمین را تجربه خواهیم کرد.

روز دوشنبه به شهر دوشنبه بر می گردیم و در هتل استراحت می کنیم . سه شنبه صبح زود راهی مرز ازبکستان خواهیم شد و بعد از ظهر به شهر سمرقند می رسیم . دو شب اقامت در این شهر تاریخی فرصت کافی برای لذت بردن از میدان ریگستان و مدرسه الغ بیگ و … خواهد بود. پنجشنبه راهی بخارا می شویم. مسیری سه ساعته با قطار رسمی این کشور به نام افراسیاب و لذت تماشای مناظر در این خطه باستانی. در طول روز اقامتمان در این شهر از جاذبه های این شهر مثل مسجد چهارمنار،مقبره سامانی ها ، حوض لیابی… هر چند قدم زدن در بخارا و بوی جوی مولیان خود به تنهایی قصه ای فراموش نشدنی از این شهر است. در ادامه سفر با پرواز داخلی کوتاه به شهر تاشکند پایتخت ازبکستان می رسیم. شنبه و یکشنبه دو روز پایانی سفر به بازدید این شهر اختصاص دارد تا در انتهای سفر صبح دوشنبه ساعت 16:00 با پرواز ترکیش به سمت ایران حرکت می کنیم. بامداد سه شنبه 21 تیر ساعت 01:45 به تهران خواهیم رسید.

ملاحظات سفر

  • کلیه وعده های ناهار و شام به عهده همسفران است.
  • هزینه تست کرونا در ازبکستان حدود 50$ است.
  • اقامت های روستایی گروهی و بدون امکانات است.
  • برای این سفر سبک بار بودن الزامیست.
  • برای این سفر باید آمادگی جابجایی های زیاد و طولانی و سخت داشته باشید.
  • در صورت کنسلی سفر ، 50 درصد هزینه قابل استرداد نیست .

با من تماس بگیرید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *