سفر به سرزمین اسب‌ها و عقاب‌ها (قرقیزستان) مرداد 1402

سفر به دشت‌های زیبا و زندگی در کنار عشایر کشور قرقیزستان

۵ام تا ۱۳ام مرداد ماه

قبل از بستن کوله‌بار سفر بخوانید

باور دارم که اصل اساسی سفر به چالش کشیدن خودمان، بهتر و بیشتر دیدن و تجربه کردن است و ارزش واقعی سفر برای من صرفا جابه‌جایی گروه از این شهر به آن شهر و اقامت در هتل و ریزورت نیست. از این رو سعی می‌کنم هدف اصلی سفرها تجربه‌گرایی باشد.
برای همسفر شدن با ما باید روحیه‌ای ماجراجو و سازگار با شرایط مختلف داشته باشید تا بتوانید لذت بیشتری ببرید و قصه‌ها و خاطراتی فراموش نشدنی در این سفرها ثبت کنید.


مدت زمان برنامه : از ۵ تا ۱۳ مرداد
درجه سختی : ۲ از ۵
هزینه سفر : تازه مسافر ۱۰۵۰ دلار + بلیط و ویزا
همسفر پایه* ۹۹۰ دلار + ویزا ۵۰ دلار+ بلیط
هزینه پرواز : پرواز قطری در حال حاضر ۲۸ میلیون

*همسفر پایه همسفری است که قبلا بیش از سه سفر داخلی یا یک سفر خارجی با ما همراه بوده است.


در این سفر

روز پنجشنبه ۵ مرداد ماه ساعت ۰۱:۴۵ با پرواز فلای دوبی سفر را شروع می‌کنی.  ساعت ۱۳:۵۰ به بیشکک پایتخت قرقیزستان می‌رسیم و راهی هتل می‌شویم. جمعه را به خرید سیم کارت و تبدیل پول و گشت در خیابان و کافه‌های شهر می‌گذرانیم، با مردم مهربان قرقیز هم‌صحبت می‌شویم، سری به بازار اُش می‌زنیم و غذاهای خوشمزه سنتی را مزه می‌کنیم. شنبه صبح بعد از صبحانه راهی شرق کشور و یکی از بزرگترین دریاچه‌های کوهستانی دنیا Issyk kul می‌شویم. در راه از بقایای راه ابریشم دیدن می‌کنیم، ظهر به جنوب دریاچه در روستای Tamga می‌رسیم و در اکولوژ کنار دریاچه مستقر می‌شویم. یکشنبه صبح را در طبیعت فوق‌العاده‌ی ” بارسکن” تفریحگاه یوری گاگارین خواهیم بود، دورهمی با مردم محلی، آشنایی با فرهنگ شکار توسط عقاب طلایی برنامه این روز است. بعدازظهر در ساحل دریاچه استراحت خواهیم کرد.

سفر خارجی به آسیا قرقیزستان
سفر در آسیا

دوشنبه صبح راهی مرکز کشور و دریاچه ی زیبای song kul می‌شیم. اقامت در حاشیه‌ی دریاچه در یورت ( چادرهای محلی مجهز) خواهد بود. سه‌شنبه با اسب -جزء جدانشدنی فرهنگ مردم این سرزمین- به گشت و گذار در طبیعت رویایی منطقه، دشت‌ها و تپه‌های اطراف دریاچه خواهیم رفت. چهارشنبه روز استراحت و آرامش در فضای کمپ است. چند ساعتی هم مهمان چادر عشایر خواهیم بود و در کنارشان گپ و گفت خواهیم کرد و از فرآورده‌های لبنی شیر اسب امتحان می‌کنیم. پنجشنبه راهی پایتخت می‌شویم و بازدید بازار صنایع دستی و شب اقامت در هتل بیشکک برنامه روز آخر سفر است بازگشت ساعت ۱۴.۵۰ جمعه 13 مرداد ماه به فرودگاه دوبی و نهایتا ساعت ۲۳.۴۵ همان روز به تهران خواهیم رسید.

ملاحظات سفر

  • ۵ شب از اقامت‌ها در اکوکمپ و یورت (چادر قرقیزی) خواهد بود که دارای سرویس‌های بهداشتی مشترک است.
  • کلیه صبحانه‌ها در طول سفر و ۳ وعده ناهار و ۵ وعده شام به عهده گروه است.
  • در صورت کنسلی سفر ، ۵۰ درصد هزینه غیر قابل استرداد است.

با من تماس بگیرید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *