هیمالیا در پاکستان مرداد 1402

سفری به کوهستان بی‌نظیر هیمالیا در کشور پاکستان

سفر ۱۵ روزه ۱۴ تا ۲۹ مرداد

قبل از بستن کوله‌بار سفر بخوانید

باور دارم که اصل اساسی سفر به چالش کشیدن خودمان، بهتر و بیشتر دیدن و تجربه کردن است و ارزش واقعی سفر برای من صرفا جابه‌جایی گروه از این شهر به آن شهر و اقامت در هتل و ریزورت نیست. از این رو سعی می‌کنم هدف اصلی سفرها تجربه‌گرایی باشد.
برای همسفر شدن با ما باید روحیه‌ای ماجراجو و سازگار با شرایط مختلف داشته باشید تا بتوانید لذت بیشتری ببرید و قصه‌ها و خاطراتی فراموش نشدنی در این سفرها ثبت کنید.


مدت زمان برنامه : از ۱۴ تا ۲۹ مرداد ماه
درجه سختی : ۴ از ۵
هزینه سفر : ۱۵۴۰ دلار + ۳۰ دلار هزینه ویزا
هم‌سفرپایه ۱۴۹۰ به علاوه ۳۰ دلار ویزا به علاوه بلیط هواپیما
هزینه پرواز : از تهران تا اسلام‌آباد و برگشت در حال حاضر ۲۶ میلیون تومان

*همسفر پایه همسفری است که قبلا بیش از سه سفر داخلی یا یک سفر خارجی با ما همراه بوده است.


در این سفر

روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۱۹ به سمت پاکستان پرواز می‌کنیم. بعد از توقفی کوتاه در فرودگاه کراچی ، با پرواز داخلی به اسلام‌آباد می‌رسیم و سفر ما به سمت شمال پاکستان آغاز می‌شود. ماهیت این سفر و شرایط آن مختص علاقه‌مندانی است که با شرایط سخت سفر، جاده‌ها، آب‌وهوا و اقامت‌های کوهستانی آن منطقه سازگار و منعطف باشند. در این سفر از شهر اسلام‌آباد بازدید می‌کنیم و به سمت Naran ادامه مسیر می‌دهیم. دریاچه سیف الملوک را می‌بینیم و از گذرگاه Babuser عبور می‌کنیم. با خودروهای آفرود به روستای Tato و Fairy meadows می‌رویم. تا کمپ قله هشت هزار متری نانگاپاربات پیمایش و طبیعت‌گردی می‌کنیم.

تماشای منظره این قله که نهمین قله‌ی مرتفع جهان و معروف به کوهستان قاتل است، قطعا هیجان‌انگیز و فراموش نشدنی است. از پل Raikot و جاده‌ی Karakoram عبور می‌کنیم. دو روزی از مسیر را در شهر Hunza خواهیم بود. در مرز کشور چین از روستاهای passu, Gojal دیدن و اقامت می‌کنیم. در روستاهای Nagar و Hopper مثل سایر مناطق، از مهمترین دستاورد سفر، یعنی وقت گذراندن با مردم محلی و کسب تجربیاتشان لذت خواهیم برد. یخچال کوهستانی Hoper از دیدنی‌های خاص این نقطه‌ی پاکستان است. شهرهای Gilgit , Skardu , Deosai از دیگر مکان‌های بازید یا اقامت ما در این سفر خواهد بود. در روز دوازدهم سفر از فرودگاه کوچکی در اسکاردو با پرواز به شهر لاهور می‌رسیم. گشت و اقامت در شهر لاهور حال هوای متفاوتی با روزهای اول سفر خواهد داشت. در پایان با پرواز داخلی به کراچی و راهی ایران خواهیم شد و بامداد ۲۹ مرداد به تهران می‌رسیم.

ملاحظات سفر

  • شمال کشور پاکستان نسبت به سایر مناطق توریستی‌تر است، اما در نظر داشته باشید که باز هم فضا امنیتی است و روحیه‌ای خاص برای این سفر لازم است.
  • اقامت‌ها در این سفر کوهستانی، روستایی و یا هتل‌های ساده با حداقل امکانات است.
  • برای ویزا نیاز به دعوتنامه است که توسط گروه تهیه می‌شود.
  • وعده‌های غذایی صبحانه و شام به عهده‌ی گروه است.
  • در صورت کنسلی ، کل هزینه سفر قابل استرداد نیست.

با من تماس بگیرید

هم‌سفر شو

در صورت تمایل به حضور در این برنامه ؛ فرم را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم . 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *