سفر ماجراجویی به رُم باستان در آفریقا خرداد 1402

سفر تجربه‌گرای 9 روزه به کشور تونس و سرزمینی باستانی در آفریقا

۱۰ام تا ۱۹ام خرداد ماه

قبل از بستن کوله‌بار سفر بخوانید

باور دارم که اصل اساسی سفر به چالش کشیدن خودمان، بهتر و بیشتر دیدن و تجربه کردن است و ارزش واقعی سفر برای من صرفا جابه‌جایی گروه از این شهر به آن شهر و اقامت در هتل و ریزورت نیست. از این رو سعی می‌کنم هدف اصلی سفرها تجربه‌گرایی باشد.
برای همسفر شدن با ما باید روحیه‌ای ماجراجو و سازگار با شرایط مختلف داشته باشید تا بتوانید لذت بیشتری ببرید و قصه‌ها و خاطراتی فراموش نشدنی در این سفرها ثبت کنید.


مدت زمان برنامه : از ۱۰ تا ۱۹ خرداد
درجه سختی : ۲ از ۵
هزینه سفر : تازه مسافر ۱۰۵۰ دلار + بلیط و ویزا
همسفر پایه* ۹۸۰ دلار + بلیط و ویزا
هزینه پرواز : پرواز قطری در حال حاضر ۳۱ میلیون

*همسفر پایه همسفری است که قبلا بیش از سه سفر داخلی یا یک سفر خارجی با ما همراه بوده است.


در این سفر

چهارشنبه ۱۰ خرداد ساعت ۵ بامداد با پرواز قطری راهی تونس می‌شویم‌. بعد از توقفی دو ساعته در ساعت ۱۳ به شهر تونس پایتخت این کشور می‌رسیم. مثل همیشه تبدیل پول و خرید سیم کارت اولین کار و استراحتی کوتاه و شام خیابانی جذاب شروع سفر ما خواهد بود. در سه روز اقامت در این شهر به رُم کوچک در آفریقا سر می‌زنیم. سایت تاریخی امپراتوری کارتاژها را می‌بینیم و از قصه‌ی هانیبال و حمام آنتونی می‌شنویم. در کوچه پس کوچه‌های بازار و مرکز شهر بداهه‌گردی می‌کنیم در حیاط مسجد زیتون معماری اسلامی رومی این بنا را تماشا می‌کنیم. بدون شک غروب محله‌ی سیدی بوسعید با خانه‌های آبی و سفید بخشی فراموش نشدنی از این سفر خواهد بود.

راهی جنوب می‌شویم و در جزیره‌ی الجربا سفری به تاریخ خواهیم داشت. دو شب در این جزیره اقامت خواهیم داشت. بازید از تنها کولوزئوم قاره‌ی آفریقا و شهر مقدس قیروان با ریشه‌ی خراسانی مردمانش از دیگر اهداف ما در این سفر است. نوشیدن چای نعناع در کافه‌های بازار شهر سوسه مز‌ه‌ی فراموش نشدنی این سفر خواهد بود. و در پایان سه شب اقامت و استراحت و لذت بردن در سواحل مدیترانه در ریزورت‌های حمامات روزهای انتهایی سفر ما به این کشور دوست داشتی خواهد بود. غروب روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۶ به سمت ایران پرواز می‌کنیم و بعد از توقفی کوتاه در فرودگاه دوحه، در ساعت ۴ صبح جمعه به تهران می‌رسیم.

ملاحظات سفر

  • این سفر نیاز به آمادگی جسمانی خاصی ندارد.
  • به دلیل پیچیدگی پروسه‌ی دریافت ویزا مهلت ثبت‌نام محدود است.
  • در صورت کنسلی سفر، ۷۰% هزینه غیرقابل استرداد است.

با من تماس بگیرید

هم‌سفر شو

در صورت تمایل به حضور در این برنامه ؛ فرم را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم . 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *