از زاغه‌نشینی نایروبی و سرچشمه‌ی نیل تا نسل‌کشی در کیگالی (اوگاندا و رواندا)

سفری به دو کشور خاص آفریقا اوگاندا و رواندا

۱ تا ۱۶ تیر ماه

سفری زمینی، کوله به دوش و تجربه‌گرا از کشور کنیا و بازدید از دو کشور اوگاندا و رواندا
این سفر جنبه آموزشی و انتقال تجربه برای علاقه‌مندان به جهانگردی هم دارد.

قبل از بستن کوله‌بار سفر بخوانید

باور دارم که اصل اساسی سفر به چالش کشیدن خودمان، بهتر و بیشتر دیدن و تجربه کردن است و ارزش واقعی سفر برای من صرفا جابه‌جایی گروه از این شهر به آن شهر و اقامت در هتل و ریزورت نیست. از این رو سعی می‌کنم هدف اصلی سفرها تجربه‌گرایی باشد.
برای همسفر شدن با ما باید روحیه‌ای ماجراجو و سازگار با شرایط مختلف داشته باشید تا بتوانید لذت بیشتری ببرید و قصه‌ها و خاطراتی فراموش نشدنی در این سفرها ثبت کنید.

سفر به آفریقا کشور اوگاندا

مدت زمان برنامه : از ۱ تا ۱۶ تیر ماه
درجه سختی : ۴ از ۵
هزینه سفر : ۱۴۸۰ دلار + ۱۰۵ دلار هزینه ویزا
هزینه پرواز : در حال حاضر ۴۳ میلیون

در این سفر

پنجشنبه ۱ تیر ماه ساعت ۰۰:۴۵ دقیقه بامداد با پرواز فلای دبی راهی سفر خواهیم شد. بعد از توقف در فرودگاه دبی ساعت ۱۱.۱۰ به شهر نایروبی در کنیا می‌رسیم. شب در هتل اقامت می‌کنیم و استراحتی کوتاه برای شروع این سفر پر ماجرا. جمعه صبح گشتی در شهر و محله های ناب کنیایی خواهیم داشت و بعد از ظهر با اتوبوس محلی رسما سفر ما آغاز خواهد شد. نیمه شب با عبور از مرز وارد کشور اوگاندا می‌شویم. اولین مقصد ما آبشارهای سی پی و مزارع قهوه‌ی این کشور است. بعد از این منطقه نوبت به یکی از نقاط مهم قاره‌ی آفریقاست؛ سرچشمه رود نیل. مردم حاشیه نشین نیل و حال و هوای شهر Jinja چند روزی ما را در این شهر متوقف خواهد کرد. قطعا تجربه‌ی رفتینگ در رود نیل را از دست نخواهیم داد.

سفر تجربه‌گرا به آفریقا
کوله‌گردی در آفریقا

در ادامه‌ی سفر از پايتخت این کشور کامپالا دیدن میکنیم و سپس به سمت جنوب خواهیم رفت. دریاچه‌ی فوق زیبای bunyonyi تصویر رویایی و فراموش نشدنی سه شب اقامت ما در آنجا خواهد بود. با عبور از مرز زمینی، وارد کشور سوم یعنی رواندا خواهیم شد. تفاوت بارز این کشور با سایر کشورهای شرق آفریقا و سورپرایز آن در نظم و تمیزی این کشور است. بازید از موزه ی نسل کشی در کیگالی بخش تاریخی دیدنی اما تلخ سفر ماست. با حرکت به سمت غرب این کشور به دریاچه Kivu در مرز کنگو می‌رسیم. جزیره‌های این دریاچه و فرهنگ فرانسوی بلژیکی در آفریقا از تجربه‌های جذاب این کشور است.
در برگشت به کیگالی اقامت آخرین شب سفر، روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه در ساعت ۹:۱۰ صبح سمت دوبی پرواز می‌کنیم و ساعت ۰۸:۴۵ صبح جمعه ۱۶ تیر به تهران خواهیم رسید.

ملاحظات سفر

  • این سفر کاملا به صورت بک‌پکری و با حمل‌ونقل‌های دشوار محلی انجام می‌شود. در نتیجه برای شرکت در این سفر به روحیه ماجراجویانه‌ی خود نیاز دارید.
  • برای این سفر نیاز است واکسن تب زرد بزنید و در طول سفر قرص مالاریا مصرف کنید.
  • امکان ادامه‌ی سفر در کشور کنیا و سافاری حیات وحش وجود دارد.
  • برنامه رفتینگ رود نیل برنامه اختیاری است و هزینه آن مجزا است.
  • در صورت کنسلی سفر، ۷۰% هزینه غیرقابل استرداد است.
سفر هیچهایک در رواندا

با من تماس بگیرید

هم‌سفر شو

در صورت تمایل به حضور در این برنامه ؛ فرم را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم . 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *